Maseczkę Last Minute można potraktować jako ratunek dla twarzy na godzinkę przed balem. Lecz dopiero przy systematycznym stosowaniu ukazuje ona pełen wachlarz swoich możliwości kosmetycznych i kosmeceutycznych

Jeszcze jeden rewelacyjny produkt, opracowany na podstawie kolagenu pozyskanego ze skór rybich. Hydratacja trzeciorzędowego kolagenu rybiego, w której została zachowana jego „żywa” struktura spiralna, jest uważana za jedno z największych odkryć biochemicznych ostatnich lat. Technologię tę opracowano w Polsce.

Mając na uwadze, że kolagen naturalny w uwodnionej postaci jest białkiem bardzo kruchym, niemal bezbronnym wobec działania czynników zewnętrznych (kwasy, enzymy, światło słoneczne, temperatura powyżej 26°C), powodujących rozpad jego struktury trójspiralnej, myślano przez wiele lat, że żel kolagenowy jest produktem ostatecznym, natomiast mieszanie go z substancjami kosmetycznymi może mieć miejsce dopiero po odwodnieniu (liofilizacji). Okazało się jednak, że połączenie Kolagenu Naturalnego z glinka kaolinową tuż przed nałożeniem na skórę, daje rezultat najlepszej na dzień dzisiejszy na rynku kosmetycznym maseczki, którą można stosować nawet w przysłowiowej „ostatniej chwili”, jako że błyskawicznie ściąga, wzmacnia, jednocześnie nawilżając, kojąc i odprężając skórę. Świetnie przygotowuje twarz do nałożenia makijażu.

Maseczka Last Minute – COLWAY zgodnie ze swoją nazwą świetnie działa doraźnie. Kolagen Naturalny zmieszany z glinką, traci (wskutek jej właściwości absorpcyjnych) część zdolności transepidermalnych. Ale za to bardzo podnosi skuteczność oddziaływania na skórę samego kaolinu. Poziom nasycenia warstwy rogowej i ziarnistej naskórka solami mineralnymi jest po zmieszaniu glinki z kolagenem ponad dwukrotnie większy, niż po zmieszaniu glinki z wodą.
Maseczkę tę – zgodnie z jej nazwą – można potraktować jako ratunek dla twarzy na godzinkę przed balem. Lecz dopiero przy systematycznym stosowaniu ukazuje ona pełen wachlarz swoich możliwości kosmetycznych i kosmeceutycznych, a mianowicie:

 • przywraca naturalne pH skóry,
 • mineralizuje naskórek,
 • tonizuje i rozświetla skórę,
 • absorbuje zanieczyszczenia i zbędną chemię z naskórka,
 • ściąga pory,
 • podtrzymuje witalność keratynocytów,
 • działa silnie antyseptycznie,
 • wspomaga leczenie trądziku (także różowatego),
 • zwalcza bakterie epidermy,
 • uruchamia minerałozależne czynniki przeciwzmarszczkowe, przede wszystkim procesy przyrostu elastyny,
 • zabliźnia mikrorany po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych.

Okłady z glinki kaolinowej i Kolagenu Naturalnego posiadają wiele innych oddziaływań, lecz wymienienie ich nie jest możliwe z uwagi na fakt, że mogłoby być poczytane za reklamowanie produktu jako leku, podczas gdy ten lekiem nie jest.

 

noclegi.net.pl/karpacz

 

SPOSÓB UŻYCIA:
Tuż przed użyciem wymieszać dokładnie w małej miseczce całkowitą masę obu składników i od razu nałożyć na twarz. Można też nakładać na szyję. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Po 15-20 minutach zmyć letnią wodą. Jeżeli po zmyciu maseczki nie zamierzamy nakładać makijażu, zalecany jest krem regenerujący na noc COLWAY.

Warianty wzbogacające:
Podczas mieszania składników do maseczki można dodać: kilka kropel oliwy z oliwek, kilkanaście kropel esencjonalnego naparu wybranych ziół, stosowane maści, jednakże w ilościach nie zmieniającej gęstości maseczki. Nie można dodawać z żadnych składników zawierających kwasy owocowe lub cynk. Dopuszczalnymi domieszkami do maseczki, pozytywnie zweryfikowanymi biotechnologicznie są również: sproszkowane zioła (z wyłączeniem tych silnie alkalicznych), sproszkowane algi, żółtko jajka albo lecytyna. Jeżeli dodajemy składniki rozrzedzające maseczkę, należy odczekać kilka minut przed nałożeniem jej na twarz. Jeśli dodajemy składniki zwiększające gęstość maseczki, należy domieszać kilka kropel wody mineralnej lub osmotycznej.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA:
Przechowywać KONIECZNIE w miejscu suchym, nienasłonecznionym, w temperaturze poniżej 28°C. W czasie silnych upałów w lodówce. Transportować i przesyłać w osłonie termicznej.

 


Kolagen naturalny jest kosmetykiem o wysokiej, uznanej skuteczności oraz szerokim spektrum oddziaływania na skórę. Nazywa się go wielką sensacją kosmetologiczną ostatniech lat i pierwszym w historii nieimplantowanym kolagenem, który jest w stanie pokonać barierę ochronną naskórka, pobudzając jednocześnie keratynocyty i fibroblasty do produkcji kolagenu własnego. Dzięki temu radykalnie opóźnia procesy starzenia się skóry, takie jak: tworzenie zmarszczek, wiotczenie, wysuszenie itd.

Glinka kaolinowa jest również produktem w stuprocentowo naturalnym. Pozyskuje się ją z głębokich pokładów zaledwie kilku złóż na świecie Suszy się ją zawsze w sposób naturalny, czyli na słońcu. Jest najbogatszą spośród stosowanych w medycynie i kosmetologii kopalin – zawiera wiele najcenniejszych dla mikroorganizmów mikroelementów. Kaolin wykazuje tak silne właściwości aseptyczne, że w wodzie glinkowej w ogóle nie rozwijają się bakterie gnilne. Jeżeli natomiast chodzi o właściwości absorpcyjne, to umieszczone w nim jajko kurze trzykrotnie szybciej traci na wadze Gdy dodamy niewielką choćby ilość do wody wodociągowej, zostaje wyeliminowany posmak i zapach chloru.

Argilloterapia, czyli leczenie kaolinem i bentonitem – zarówno przy stosowaniu zewnętrznym, jaki i wewnętrznym – zaleca stosowanie glinki przy ponad stu schorzeniach. Kluczowe oddziaływanie kaolinu w kosmetyce twarzy, to najwyższa wśród znanych substancji aktywnych, zdolność reminalizacji epidermy. Na skutek używania mydła tworzonego na bazie ługu, peelingów, toników oraz płynów do demakijażu – naskórek jest wciąż wyjaławiany z niezbędnych dla niego soli mineralnych. Już choćby z tego tylko powodu, powinno się stosować maseczki na bazie glinki, która przywraca również właściwy poziom pH.

 


Zawartość składników:
Kolagen Naturalny – nie mniej niż 4 ml.
Glinka kaolinowa – nie mniej niż 5 mg.

Kolagen Naturalny Inventia Q 5 – 26 zarejestrowany jest w Krajowym Systemie Informacji o Kosmetykach Wprowadzanych do Obrotu pod nr RK/83374/2003. Zarówno glinka biała jako żel kolagenowy posiadają atest PZH

SKŁAD:
Kolagen Naturalny (wg INCI):
Aqua, Collagen, Elastin, Lactic Amid, Etyl-, Metyl-, Propyloparaben

Glinka kaolinowa:
Krzem(SiO2) – 48,30%, Glin (Al2O3) – 36,10%, Potas (K2O) – 1,45%, Żelazo (Fe2O3) – 0,09%, Magnez (MgO) – 0,22%, Sód (Na2O) – 0,04% oraz Azot, Mangan, Molibden, Selen, Tytan, Wapń, sole i inne składniki śladowe – łącznie 13,80%.